Funkcja listew PVC dylatacyjnych przyokiennych z siatką: wykonywanie dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem strukturalnym.
Zalety użytkowania:
- - zapobiegają pęknięciom na styku ościeżnicy okiennej i tynku,
- - chronią przed dostawaniem się wody pod okładzinę termiczną przy glifie wokół okna,
- - pozwalają na estetyczne, równe wykończenie tynku wokół okna.
Jak montować listwy PVC dylatacyjne przyokienne z siatką? Listwę dylatacyjną przyokienną serii BP 13 montujemy na zewnętrznej ościeżnicy okiennej na zewnątrz budynku. Zanim przystąpimy do montażu, powinniśmy oczyścić powierzchnię ościeżnicy z brudu, kurzu i tłuszczu – najlepiej denaturatem lub płynem do mycia szyb. Przeciwwskazaniem do montowania listwy jest mokra powierzchnia, ujemne temperatury lub skroplona para wodna, osadzająca się w wyniku dużej zmiany temperatur. Montaż najlepiej wykonywać przy temperaturach od 5 do 25 stopni Celsjusza (dotyczy zarówno powierzchni, jak i otoczenia). Po przyklejeniu listwy do ościeżnicy należy mocno docisnąć listwę do podłoża na całej jej długości.
Listwy dylatacyjne przyokienne posiadają trwale zamontowany do korpusu głównego pas siatki szklanej, który naklejamy na powierzchnię okładziny termicznej (czyli glif) za pomocą kleju do zatapiania siatki szklanej. Kleju nie należy jednak wprowadzać do wnętrza korytka listwy. Korytko wypełniamy tynkiem, ale należy uważać, aby tynk nie wydostał się poza powierzchnię – powinna być ona licowana z powierzchnią zewnętrzną korytka (bocznej ścianki listwy, korpusu głównego).
Pracę z klejem do zatapiania siatki szklanej rozpoczynamy po kilku godzinach od momentu zamontowania listew.