Folie paroizolacyjne

Aktywne filtry


Grzyb i pleśń to części goście domów posiadających poddasze. Można ich rozpoznać po przykrym zapachu oraz nietypowym zaduchu panującym w pomieszczeniu. Do rozwoju pleśni i innych drobnoustrojów przyczynia się nieprawidłowa wentylacja poddasza. Zastosowanie wysokiej jakości folii paroizolacyjnej na dach lub poddasze pozwoli Ci na zabezpieczenie domu i jego elewacji przed zagrzybieniem.

Folia paroszczelna - najlepsze zabezpieczenie przed pleśnią na poddaszu

Folie paroizolacyjne - jak nazwa wskazuje - nie przepuszczają pary wodnej. Umieszczone pod krokwiami, czyli między ociepleniem a płytami gipsowo-kartonowymi, zabezpieczają poddasze przed zawilgoceniem. Paroizolacyjna folia chroni wełnę mineralną przed wchłanianiem wody. Jest to pewna forma zabezpieczenia elewacji przed niszczeniem, pleśnieniem i zagrzybieniem. Folie paroizolacyjne zazwyczaj wykonuje się z polietylenu i polipropylenu. Dzięki zastosowaniu tych materiałów produkt ten do złudzenia przypomina tradycyjną folię budowlaną. Całą konstrukcję folii paroprzepuszczalnej na dach wzmacnia dodatkowa warstwa z tworzywa sztucznego. Dzięki temu rozwiązaniu możesz mieć pewność, że produkt nie przedziurawi się np. podczas montażu lub uszkodzenia elewacji.

Dlaczego warto zainwestować w folię paroizolacyjną na strop betonowy lub drewniany?

Folia paroprzepuszczalna na dach i poddasze z naszej oferty jest wysokiej jakości - dzięki czemu wykazuje pełną odporność na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Nawet z biegiem czasu produkt nie traci swoich właściwości, gwarantując niezawodność. Folia paroizolacyjna do poddaszy pomaga utrzymać ciepło w budynku, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, zaś latem zatrzymuje w środku przyjemny chłód. Pozwala to na znaczne oszczędności kosztów poniesionych przez gospodarstwo domowe na energię elektryczną i ogrzewanie. Wysokiej jakości folia paroizolacyjna na wełnę chroni konstrukcję budynku przed korozją, zniszczeniem materiałów budowlanych oraz przedłuża żywotność całej nieruchomości. Folia paroprzepuszczalna pod wełnę jest zgodna z międzynarodowymi normami budowlanymi, co gwarantuje ich skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania.

Cena folii paroizolacyjnej

Folia paroizolacyjna jest w cenie ok. 5 zł za m2, w zależności od lokalizacji. Sprawia to, że jest jednym z najwydajniejszych i najbardziej opłacalnych materiałów budowlanych pod względem funkcjonalności. Żółta folia paroizolacyjna posiada wiele zastosowań, dzięki czemu jest chętnie wybierana zarówno przez profesjonalistów, jak i domowych majsterkowiczów. Folia paroprzepuszczalna w dobrej cenie za m2 tylko w FFBudowlany!

Jak wygląda montaż folii paroizolacyjnej dachowej?

Chociaż folia żółta paroizolacyjna została stworzona z myślą o montażu na poddaszu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć ją również na stropie betonowym lub drewnianym. Aby produkt dawał oczekiwane efekty, należy zamontować go według instrukcji na opakowaniu. Niedostosowanie się do zaleceń producenta może doprowadzić do nieszczelności między zakładami, co znacznie osłabi ochronę paroizolacyjną budynku. Jeżeli podczas montażu folii paroszczelnej zauważymy, że poszczególne warstwy odchodzą od podłoża, należy podkleić je specjalną taśmą jednostronną. Szczególnie dużo uwagi warto poświęcić ścianom szczytowym. W tym przypadku polecamy sięgnąć po taśmę rozprężną lub listwy drewniane. Odpowiednio założona folia paroprzepuszczalna pod wełnę pozwoli Ci dłużej cieszyć się funkcjonalnym i zadbanym poddaszem.

Szeroki wybór folii paroizolacyjnych

W sklepie internetowym FF Budowlany znajdziesz szeroki wybór folii paroizolacyjnych o różnych tolerancjach grubości. Wybór modelu zależy tylko i wyłącznie od Twoich oczekiwań. Mieszkasz w rejonach, w których panuje wyjątkowa wilgotność? A może na poddaszu posiadasz łazienkę, będącą głównym źródłem pary w Twoim domu? Sięgnij po żółtą folię paroizolacyjną, wyróżniającą się wyjątkową szczelnością i wytrzymałością. W połączeniu z wełną mineralną, pozwala stworzyć niezawodny system chroniący elewację przed zawilgoceniem. W naszej ofercie znajdziesz również standardową folię paroizolacyjną typu 200, która świetnie sprawdza się w niewymagających warunkach. Jej montaż jest niezwykle prosty, a może znacznie przedłużyć żywotność każdej elewacji. W FF Budowlany gwarantujemy wysokiej jakości folię paroprzepuszczalną w atrakcyjnej cenie za m2. Z naszej oferty mogą skorzystać zarówno klienci detaliczni, jak i profesjonalne firmy budowlane!

Aktywne filtry

Filtruj według

Tolerancja grubości

Tolerancja grubości

Rozmiar

Rozmiar

Produkt dodany do listy życzeń.
Produkt dodany do porównania