Systemy do boniowania

Aktywne filtry

26,35 zł
Listwy do boniowania serii BP11 HN i BP11 HNS (w wersji z siatką szklaną) zamknięte z elementem traconym to opatentowane i innowacyjne rozwiązanie technologiczne. Listwy wyróżniają się zewnętrznym zamknięciem w kształcie płaskownika, szczelnie zamykającym wnętrze listwy. Po zakończeniu montażu listwy i tynkowania usuwamy element tracony, tj. płaskownik.
Systemy do boniowania

Listwa do boniowania kątowa z siatką BP11 H3 RK

BP11 H3 RK
27,12 zł
Listwa do boniowania kątowa z siatką BP11 H3 RK to specjalistyczne narzędzie budowlane, zaprojektowane specjalnie do tworzenia profesjonalnych i estetycznych korytek boniowych przy rogach elewacji budynków. Jest niezastąpiona podczas prac związanych z wykończeniem elewacji, zapewniając precyzyjne i trwałe wykończenie kątów ścian zewnętrznych.
Systemy do boniowania

Profile krzyżowe PCV - łącznik do boni BP11 H1S, BP11 H1

BP11 ŁĄCZNIK H1 CC KRZYŻOW
10,58 zł
Profile krzyżowe – łączniki do listew do boniowania BP11 H CC Profile krzyżowe to kolejny element uzupełniający ofertę akcesoriów do łączenia listew do boniowania. Profile krzyżowe łączy się z listwami do boniowania za pomocą łączników wzdłużnych.
Systemy do boniowania

Kątowniki do boni

BP11 KĄT
15,50 zł
Funkcja kątowników narożnych do boni: wykończenie narożnika wewnętrznego lub zewnętrznego w miejscu łączenia się boni.

Boniowanie elewacji to jedna z kluczowych technik wykończeniowych, mających ogromny wpływ na estetykę budynku. W tej dziedzinie szczególne znaczenie mają listwy do boniowania elewacji, które nie tylko spełniają funkcję dekoracyjną, ale także chronią fasadę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Jakie są korzyści wykorzystania listwy boniowej z siatką?

Listwy do boniowania wykonane z materiałów o wysokiej jakości, zapewniają odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także na uszkodzenia mechaniczne. To sprawia, że są one nie tylko estetycznym elementem, ale również stanowią barierę ochronną dla elewacji, zabezpieczając ją przed czynnikami destrukcyjnymi. Proces montażu listew boniowych jest stosunkowo prosty i nie wymaga zaawansowanego sprzętu. Dzięki czemu specjaliści mogą szybko i efektywnie wykończyć elewację, co przekłada się na skrócenie czasu realizacji projektu budowlanego. W porównaniu z innymi elementami dekoracyjnymi, listwy do boniowania są relatywnie ekonomicznym rozwiązaniem. Ich stosunkowo niski koszt w porównaniu z efektem estetycznym sprawia, że są one atrakcyjną opcją dla inwestorów i architektów, pozwalając jednocześnie osiągnąć imponujący wygląd fasady. Różnorodność dostępnych kształtów, rozmiarów i wzorów listew do boniowania daje projektantom ogromne pole do personalizacji. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający klienci mogą znaleźć rozwiązania idealnie dopasowane do swoich oczekiwań, nadając fasadzie unikatowy charakter.

Jak zamontować listwy boniowe?

Przygotowanie do przymocowania listew do boniowania rozpoczynamy od wykonania rowków na powierzchni elewacji. W przypadku tworzenia rowków w styropianie konieczne jest użycie termicznej wypalarki z regulacją szerokości rowka. Natomiast w przypadku wełny mineralnej, rowki można wykonać poprzez frezowanie lub naklejenie specjalnej formatki z wełny mineralnej o grubości około 20-25 mm. Podczas aplikacji listew, używamy wyłącznie kleju do zatapiania siatki szklanej, rozmieszczając go równomiernie pod całą powierzchnią listwy. Unikamy umieszczania listew na pojedynczych punktach klejowych (tzw. plackach) oraz nie stosujemy pianki poliuretanowej. Ważne jest, aby klej znajdował się pod listwą boniową, zarówno pod jej bocznymi ściankami, jak i pod perforowanymi skrzydełkami. Wymiary wykonanych rowków powinny być większe od wymiarów listwy do boniowania o co najmniej 10 mm.

Aby uzyskać najlepsze efekty wizualne i trwałość, zaleca się stosowanie tego samego koloru tynku i farby elewacyjnej zewnętrznej.

Zamów listwy boniowe z siatką w sklepie internetowym FFBudowlany

W naszym sklepie budowlanym oferujemy wysokiej jakości listwy boniowe. Szeroki wybór rozmiarów i rodzajów gwarantuje Ci, że znajdziesz produkt, który spełni Twoje wymagania funkcjonalne oraz wizualne. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem!

Aktywne filtry

Filtruj według

Długość

Długość

Produkt dodany do listy życzeń.
Produkt dodany do porównania