Listwa do Boniowania CIEMNY SZARY 300 cm

Listwa do Boniowania CIEMNY SZARY 300 cm

BP11 H1 L300 SZARY
14,77 zł
Brutto
Rodzaj
Wymiar
Cecha

Opis

Listwy w kolorze : CIEMNY SZARY

Boniowanie, czyli dekoracyjne opracowanie krawędzi budynków stosowano już w czasach starożytnych. Dzięki temu ówczesna architektura miała wyjątkowy i niepowtarzalny styl. Również dziś architekci chętnie stosują tę technikę – zwłaszcza w systemach ociepleń BSO. Pozwala ona uzyskać nową, nietypową formę elewacji. Boniowanie pozwala nie tylko na geometryczny podział na powierzchni elewacji, ale także stwarza nieograniczone wręcz możliwości dekoracji budynku. W naszej ofercie znajdują się zarówno listwy do boniowania w różnych wymiarach i rozwiązaniach technicznych, jak i łączniki krzyżowe, pozwalające łączyć listwy pod kątem prostym i uzyskać podziały w kształcie prostokątów.

Funkcja listew do boniowania: wykonywanie ozdobnych boni w elewacji ociepleniowej.

Zalety użytkowania:

  • - pozwalają uzyskać proste i równe rowki w elewacji,
  • - wzmacniają krawędzie rowka poprzez wprowadzenie listwy z twardego PVC,
  • - są odporne na wodę i uszkodzenia mechaniczne,
  • - ich specjalny kształt polepsza kotwienie listew w masie klejowej oraz usztywnia listwę w trakcie montażu,
  • - są tańsze i szybsze w montażu niż w przypadku „ręcznego” boniowania z użyciem kątowników z siatką,
  • - stosowanie łączników do boni pozwala szczelnie łączyć listwy do boniowania.

Jak montować listwy do boniowania? Aby przymocować listwy do boniowania, wcześniej należy wykonać rowkowanie w powierzchni elewacji. Jeśli będziemy tworzyć rowki w styropianie, potrzebna będzie termiczna wypalarka, posiadająca regulację szerokości rowka. Z kolei w wełnie mineralnej rowki tworzymy stosując frezowanie lub naklejając dodatkową formatkę z wełny mineralnej o grubości ok. 20mm-25mm.

Do wklejania listew stosujemy wyłącznie klej do zatapiania siatki szklanej. Umieszczamy go pod całą powierzchnią listwy. Nie wklejamy listew na tzw. placki, czyli punkty klejowe oraz nie stosujemy pianki poliuretanowej. Ważne, żeby klej do zatapiania siatki szklanej znajdował się pod listwą, pod jej bocznymi ściankami oraz pod perforowanymi skrzydełkami listwy. Z kolei wymiary rowka powinny być większe od wymiaru listwy do boniowania o co najmniej 10mm.

Listwy do boniowania mają kolor biały techniczny i można je również malować na kolor biały. Najlepsze efekty wizualne oraz trwałość uzyskujemy stosując tożsamy z zastosowanym tynkiem kolor i rodzaj farby elewacyjnej zewnętrznej.

Listwy do boniowania są dostępne w wersji z siatką szklaną, montowaną poprzez zgrzew ultradźwiękowy (szerokość: 2x100 mm). Pozwalają one na montaż najwyższej jakości.

Szczegóły produktu

5901698290474

Komentarze (0)

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń.
Produkt dodany do porównania