Okapnik PCV z siatką i taśmą ECO PLUS...
Okapnik PCV z siatką i taśmą ECO PLUS...

Okapnik PCV z siatką i taśmą ECO PLUS 250 cm

BP14 L250 ECO PLUS
14,54 zł
Brutto
Długość

Opis

Funkcja listew PVC okapnikowych z siatką:

odprowadzanie wody z elewacji ociepleniowej.

Zalety użytkowania:

  • - odprowadzają wodę z dala od powierzchni elewacji,
  • - są szybkie i łatwe w montażu,
  • - wzmacniają oraz decydują o równym oraz estetycznym wykończeniu dolnych krawędzi elewacji.

Jak montować listwy PVC okapnikowe z siatką?

Okapniki przeznaczone są do montażu w miejscach, w których należy odprowadzać wodę z dala od powierzchni elewacji, tj. nad cokołem budynku, oknem, pod balkonem, tarasem, gzymsem oraz we wszystkich elementach elewacji, które mogą być narażone na podciekanie wodą.

Jak montować listwy PVC okapnikowe z siatką - cokołowe?

Listwy okapnikowe BP14 LUX COK przeznaczone są do stosowania przy listwach aluminiowych startowych. Pozwalają one równo i bardzo estetycznie zakończyć dolną część elewacji, stanowiąc trwały i wytrzymały okapnik PVC, a także zapobiec pękaniu tynku na granicy aluminiowej listwy startowej i tynku strukturalnego.

Aby poprawnie zamontować listwy, należy w pierwszej kolejności zatopić siatkę z włókna szklanego, będącą integralną częścią okapnika, w kleju przeznaczonym do montażu siatki szklanej do styropianu lub wełny szklanej. Do rozprowadzenia kleju po powierzchni styropianu lub wełny należy użyć specjalnej pacy, zwracając szczególną uwagę na to, aby klej był nałożony równomiernie. Kolejnym krokiem jest zatopienie w warstwie kleju siatki szklanej, będącej elementem okapnika, oraz przykrycie jej systemową siatką szklaną na zakład 10 cm. Nałożenie jednej siatki na drugą należy wykonywać najlepiej w jednym czasie, aby obydwie zostały zatopione w kleju tworzącym jedną warstwę.

Kiedy klej wyschnie, można przystąpić do tynkowania. Tynk rozprowadzamy równomiernie, z dbałością o wypełnienie całej wolnej przestrzeni w okapniku, przeznaczonej właśnie na tynk. Ze względu na brak symetryczności listew okapnikowych, należy wcześniej rozróżnić ich orientację (pion, poziom).

Szczegóły produktu

Materiał
PCV
5901698293826

Komentarze (0)

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń.
Produkt dodany do porównania