Listwa przyokienna PCV z...

Listwa przyokienna PCV z uszczelką/bez uszczelki 300 cm - różne kolory i rozmiary

BP12 L300 9/6
8,25 zł
Brutto

Listwę przyokienna PCV stosuje się do wykonania dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem . Różne rozmiary i kolory.

Rodzaj
Wymiar
Długość

Opis

Funkcja listew PVC dylatacyjnych przyokiennych:

wykonywanie dylatacji pomiędzy ościeżnicą okienną a tynkiem wewnętrznym – gipsowym lub cementowo-wapiennym.

Zalety użytkowania:

Listwa wyposażona jest w specjalną nienasiąkliwą piankę dylatacyjną, uszczelkę chroniącą piankę przed zabrudzeniem i zniszczeniem oraz element tracony.

Jak montować listwy PVC dylatacyjne przyokienne?

Proces montażu rozpoczynamy od wyczyszczenia, osuszenia i odtłuszczenia ościeżnicy okiennej. Następnie wyznaczamy miejsce, w którym zamierzamy nakleić listwę na ościeżnicę i docinamy nożem odpowiedniej długości kawałki listwy. Usuwamy żółtą osłonkę z pianki dylatacyjnej i od razu przyklejamy listwę do ościeżnicy. Odczekujemy 2 godziny, aby zapewnić dobre związanie kleju.

W kolejnym etapie naklejamy na okno folię zabezpieczającą je przed zabrudzeniem w trakcie prac tynkarskich. Listwy serii FF12 posiadają ruchomy element tracony, na którym znajduje się ścieżka klejowa zabezpieczona żółtą osłonką – usuwamy ją i na ścieżkę z klejem naklejamy folię. Takie zabezpieczenie pozwala uchronić okno przed trwałym zabrudzeniem w czasie prac tynkarskich.

Po przystąpieniu do tynkowania, tynk zacieramy tak, aby wprowadzić go do korytka listwy. Następnie, dokładnie na zewnętrznej krawędzi listwy, odcinamy nadmiar tynku. Po kilku dniach i całkowitym wyschnięciu tynku zdejmujemy z listwy element tracony (jednym ruchem w dół) i ochronną folię okienną.

Listwy z serii FF12 nadają się do montażu na ościeżnicach okiennych PVC, drewno, aluminium, co pozytywnie zaopiniował Instytut Techniki Budowlanej ITB.  

Szczegóły produktu

Materiał
PCV
5901698292379

Komentarze (0)

Brak opini

Zobacz także

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń.
Produkt dodany do porównania