Listwa podparapetowa 200 cm
Listwa podparapetowa 200 cm

Listwa podparapetowa 200 cm

BP20 L200
18,43 zł
Brutto

Funkcja listew podparapetowych PVC z siatką to wykonywanie połączeń parapetu (stal, PVC, ocynk, kamień) z okładziną termiczną. Tego rodzaju element jest montowany w miejscu, w którym najczęściej dochodzi do powstawania mostków termicznych. Prawidłowy montaż listwy podparapetowej może temu zapobiec, a dodatkowo pozwolić na estetyczne wykończenie przestrzeni przy oknie. 

Długość

Opis

Dlaczego warto zamontować listwy podparapetowe PCV z siatką?

Każda listwa podparapetowa pełni ważne funkcje. Zalety użytkowania tego rodzaju elementów:

  • skutecznie łączą parapet z okładziną termiczną,
  • są proste w montażu,
  • eliminują powstawanie mostka termicznego pod parapetem,
  • niwelują efekt tzw. podwiewania parapetu, wywołany pustą przestrzenią między parapetem a znajdującą się pod nim okładziną termiczną,
  • zapobiegają świstom i wychładzaniu.

Warto więc pamiętać o montażu listew podparapetowych, szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby pomieszczenia miały dobrą izolację cieplną i akustyczną, a także były skutecznie chronione przed wilgocią. Co więcej, użycie listew podparapetowych PCV może pozytywnie wpłynąć na trwałość konstrukcji.

Jak montować listwy podparapetowe PVC z siatką?

Listwa podparapetowa PVC z siatką posiada specjalną dylatacyjną piankę klejącą oraz siatkę z włókna szklanego. W pierwszej kolejności usuwamy ochronną folię z pianki dylatacyjnej. Następnie przyklejamy listwę BP20 na wewnętrznej części parapetu (który wcześniej oczyszczamy z brudu, kurzu i tłuszczu). W kolejnym etapie zatapiamy siatkę z włókna szklanego (wchodzącą w skład listwy) i przykrywamy ją „na zakład” zbrojącą siatką elewacyjną. Powinniśmy to zrobić w ramach jednego procesu klejenia. Prawidłowo założona listwa podparapetowa to gwarancja szczelnego połączenia. Wysokiej jakości produkty, które bez problemu zamontujesz, znajdziesz w naszej ofercie.

Szczegóły produktu

5901698294465

Komentarze (0)

Brak opini

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do listy życzeń.
Produkt dodany do porównania