Kolor biały lub pomarańczowy (zależne od aktualnej produkcji).
Okapnik PCV podtynkowy należy montować w miejscach, w których zachodzi potrzeba odprowadzenia wody z dala od powierzchni elewacji. Takie rozwiązanie zapobiegnie tworzeniu się zacieków na fasadach. Łączniki sprawdzą się szczególnie podczas budowy lub remontów balkonów i tarasów. Okapnik z taśmą montowany jest bardzo podobnie do listew boniowych.
Jakie są zalety stosowania narożnika okapnikowego z siatką?
- ochrona przed wilgocią — narożnik okapnikowy z siatką skutecznie chroni elewację budynku przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Siatka zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza ścian, co minimalizuje ryzyko powstawania pleśni, grzybów i zacieków.
- wzmacnia konstrukcję elewacji — dzięki siatce wzmocnionej materiałami o wysokiej wytrzymałości, okapnik podtynkowy typu T jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne, co przyczynia się do poprawy stabilności całej konstrukcji.
- łatwa instalacja — montaż narożnika okapnikowego z siatką jest stosunkowo prosty i nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani umiejętności. Dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze podczas budowy lub remontu budynku.
Montaż narożnika okapnikowego z siatką
Należy zatopić siatkę narożnika okapnikowego w kleju przeznaczonym do montażu styropianu lub wełny szklanej. Spoiwo trzeba precyzyjnie rozprowadzić po powierzchni, dbając o dokładny i równomierny rozkład. Następnie plecionkę z narożnika należy odpowiednio umieścić w nałożonej masie i całość przykryć systemową siatką szklaną metodą „na zakładkę”. Tak zabezpieczony okapnik podtynkowy PCV trwale zwiąże się z konstrukcją, tworząc jedną strukturę. Całość można otynkować po odpowiednio długim czasie schnięcia. Odporne na warunki atmosferyczne rozwiązanie skutecznie będzie odprowadzać wodę, zapobiegając jej zbieraniu i powstawaniu nieestetycznych zacieków.